İçeriğe geç

AnasayfaBlog

Gıda Güvenliği ve Ambalaj Sektöründe BRCGS Belgelendirmesinin Önemi

Gıda Güvenliği ve Ambalaj Sektöründe BRCGS Belgelendirmesinin Önemi

The Forest Stewardship Council (FSC), dünyadaki tüm ormanların çevresel olarak uygun, sosyal açıdan faydalı ve ekonomik olarak uygulanabilir yönetimini teşvik eden sürdürülebilir bir orman yönetimi çözümüdür. Ormanların biyolojik çeşitliliği koruyarak, bölge halkının yaşamlarına fayda sağlayacak şekilde yönetildiğini ve aynı zamanda yaşamın ekonomik açıdan sürdürülebilirliğini teyit eder.

FSC SERTİFİKASI GEREKLİLİKLERİ NELERDİR?

FSC sertifikasyon yoluyla, dünyanın her yerindeki ormanların sorumlu bir şekilde yönetilmesini sağlamaktır. Sertifikalandırma gönüllü, seçime dayalı bir araçtır.

Bir kuruluşun FSC sertifikası alabilmesi için, çevresel etkiden topluluk ilişkilerine, işçi haklarından izleme ve değerlendirme süreçlerine kadar değişen konuları kapsayan on temel ilkeye dayanan FSC standartlarını karşılaması gerekir. Nedir bu standartlar?

  1. Kanunlara uygunluk
  2. İşçi hakları ve çalışma koşulları
  3. Yerli Halkların hakları
  4. Toplum ilişkileri
  5. Ormanın faydaları
  6. Çevresel değerler ve etki
  7. Yönetim planlaması
  8. İzleme ve değerlendirme
  9. Yüksek koruma değerleri
  10. Yönetim faaliyetlerinin uygulanması

 

Neden FSC sertifikalı ürünleri seçmeliyiz? 

Tüketiciler, FSC etiketine sahip ürünleri seçerek, satın aldıkları ürünlerin orman, hayvanlar, bitkiler ve çevresindeki insanların sağlığı pahasına üretilmediğinden emin olmak istiyorlar. Tüketiciler, FSC sertifikalı ürünler satın aldığında, sorumlu orman yönetimini doğrudan desteklediğini biliyorlar.

Artık pek çok global ve yerel marka dünyamızın sürdürülebilirliğini destekleyerek, gezegene daha duyarlı, daha çevre dostu seçimler ve alışkanlıklar benimseyerek sürdürülebilir bir gelecek için çalışmaya başladı. İzlenebilir ve sürdürülebilir kaynaklardan yapılan kağıt ürünleri, ürün ambalajlarının seçimi üzerinde uzun zamandır çok konuştuğumuz sürdürülebilirliğin temel kavramlarından biridir.

Doğayı korumak büyük bir sorumluluktur, ancak işletmelerin ayak izlerini azaltmak için atabilecekleri birçok adım vardır.
FSC sertifikalı ambalaj, daha sürdürülebilir olmanın bir yoludur.

GS Packaging müşterisi olarak, her zaman çevre dostu çözüm seçeneğiniz vardır. FSC® sertifikalı ambalajlar sunabiliyoruz ve müşterilerimizin ambalaj gereksinimlerini marka değerleriyle eşleşecek şekilde analiz etmelerine ve optimize etmelerine yardımcı oluyoruz.

Çevre dostu çözümlerimiz, markanıza özel önerilerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz: info@gorselsanatlar.com.tr

Diğer Bloglar

Sertifikalarımız

GS Packaging müşterileri olarak her zaman çevre dostu çözümleri tercih etme seçeneğiniz vardır. Sertifikalı paketleme seçenekleri sunuyoruz ve müşterilerimizin paketleme gereksinimlerini marka değerleriyle uyumlu olacak şekilde optimize etmelerine yardımcı oluyoruz.

GS-Packaging-Logo

Görsel Sanatlar Ambalaj, 1977 yılında Mehmet Ulu tarafından kurulmuştur. O günden bu yana müşterilerimize en iyi hizmeti vermek, en iyi yerli üretici olmak ve uluslararası pazarlardaki yerini sağlamlaştırmak her zaman ana hedefimiz olmuştur.

BİZE ULAŞIN

Merkez Ofis & Fabrika

Yüzyıl Mah. Mas-Sit. No:198 34218 Bağcılar/İstanbul

Eposta: info@gorselsanatlar.com.tr
Telefon: +90 (212) 629 00 58
Faks: +90 (212) 629 00 62

Almanya Ofis

Zur Alten Gesenkschmiede 4 D-42781 Haan
Tel :+49 (0) 2129 3790941
Cep :+49 (0) 170 2607271

ABD Ofis/Depo

3382 Commercial Avenue Northbrook IL 60062
Tel :+ 1 (872) 248 94 70
Cep :+ 1 (847) 284 52 92