İçeriğe geç

AnasayfaBlog

Gıda Güvenliği ve Ambalaj Sektöründe BRCGS Belgelendirmesinin Önemi

Gıda Güvenliği ve Ambalaj Sektöründe BRCGS Belgelendirmesinin Önemi

Gıda tedarik zincirinde gıda güvenliği oldukça kritik öneme sahip bir konudur. Dolayısı ile gıdayla veya hijyen gerektiren ürünlerle doğrudan temas edecek ambalaj malzemeleri üretiminde belirli standartları yerine getiren üreticilerin seçilmesi gıda tedarik zincirinde güvenle yer almak için önem taşımaktadır.

BRCGS Ambalaj Malzemeleri Global Standardı, bir markanın veya kalitesini güvence altına aldığını ve yasal koşullar ile uyumlu ve güvenilir ürünler sağladığını göstermesine yardımcı olur.

BRCGS Sertifikası Nedir? 

BRC (British Retail Consortium), 1996 yılında, tedarik zinciri boyunca gıda güvenliği standartlarını uyumlu hale getirmek isteyen perakendeciler tarafından kurulmuştur. Bugün BRC, tedarik zincirinde güven oluşturmaya yardımcı olan pazar lideri global bir markadır. 

BRCGS (British Retail Consortium Global Standarts), gıda üreticilerine ambalaj tedarik eden şirketlerin sertifikasyonu için ortak bir temel sağlayarak tüketicileri korumak için tasarlanmıştır. Standart, ambalaj kalitesini sağlamak için bir ambalaj üretim organizasyonunda olması gereken ürün güvenliği, kalitesi ve operasyonel kriterleri ana hatlarıyla belirtir. Ambalaj ve ambalaj malzemeleri için bir BRCGS sertifikası almak için, bir şirketin tesisleri, operasyonel sistemleri ve prosedürleri, belgelendirme kuruluşu tarafından tamamlanan yıllık bir denetim yoluyla Standardın gerekliliklerine göre değerlendirilir.

BRCGS sertifikasına sahip bir ambalaj tedarikçisi seçmenin birçok faydası vardır.

Global Olarak Tanınan Sertifika 

BRCGS, İngiltere’de ortaya çıkmasına rağmen, artık dünya çapında önde gelen perakendeciler, üreticiler ve gıda hizmeti kuruluşları tarafından talep edilen bir sertifika olmuştur. Aslında, ilk 10’a giren global perakendecinin 'i, mağazalarında bir ürünü kabul etmeden önce bir BRCGS sertifikasının olmasını şart koşmaktadır.

Tedarikçi ve Müşteri Güveni 

Dünya çapında birçok perakendeci, marka sahibi, hammadde işleyicisi ve ambalaj üreticisi, BRCGS'nin kullanımını desteklemekte ve tedarikçi onay süreçlerinin bir parçası olarak kabul etmektedir. İster yerel bir marka olun ister gelişmekte olan global bir pazarda yer alın, BRCGS sertifikasına sahip bir ambalaj tedarikçisi seçmek, müşterilerinizin ürünlerinize güven duymasını sağlamaya yardımcı olacaktır. BRCGS sertifikalı bir ambalaj tedarikçisini seçerek ürün güvenliğini artırmaya, israfı, şikayetleri, iade edilen ürünleri azaltmaya yardımcı olursunuz.

Bu doğrultuda BRCGS sertifikası, markanıza uluslararası kabul görmüş bir kalite ve sorumluluk güveni verir. Standart sadece markaları değil, tüketicileri de korumaktadır. Ürün kalitesi ve güvenlik koşulların yanı sıra operasyonel standartların karşılandığını da garanti eder. Bir gıda üreticisi, tedarikçisi veya dağıtıcısıysanız ve büyük perakendecilerle çalışmak istiyorsanız, kullandığınız ambalajlarda BRCGS sertifikası olması bekleniyor. GS Packaging gıda ambalajı üretimi için uluslararası kabul görmüş BRCGS sertifikasına sahiptir. Diğer sertifikalarımızı incelemek ve bizimle iletişime geçmek için bir e-mail göndermeniz yeterlidir.

Diğer Bloglar

Sertifikalarımız

GS Packaging müşterileri olarak her zaman çevre dostu çözümleri tercih etme seçeneğiniz vardır. Sertifikalı paketleme seçenekleri sunuyoruz ve müşterilerimizin paketleme gereksinimlerini marka değerleriyle uyumlu olacak şekilde optimize etmelerine yardımcı oluyoruz.

GS-Packaging-Logo

Görsel Sanatlar Ambalaj, 1977 yılında Mehmet Ulu tarafından kurulmuştur. O günden bu yana müşterilerimize en iyi hizmeti vermek, en iyi yerli üretici olmak ve uluslararası pazarlardaki yerini sağlamlaştırmak her zaman ana hedefimiz olmuştur.

BİZE ULAŞIN

Merkez Ofis & Fabrika

Yüzyıl Mah. Mas-Sit. No:198 34218 Bağcılar/İstanbul

Eposta: info@gorselsanatlar.com.tr
Telefon: +90 (212) 629 00 58
Faks: +90 (212) 629 00 62

Almanya Ofis

Zur Alten Gesenkschmiede 4 D-42781 Haan
Tel :+49 (0) 2129 3790941
Cep :+49 (0) 170 2607271

ABD Ofis/Depo

3382 Commercial Avenue Northbrook IL 60062
Tel :+ 1 (872) 248 94 70
Cep :+ 1 (847) 284 52 92